Rok 2017/2018

Konkurs matematyczny
w Bukowinie Sycowskiej

W dniu 13 kwietnia 2018 r. w Bukowinie Sycowskiej odbył się Międzygminny Konkurs Matematyczny „ Mistrz matematyki” dla szkół podstawowych. Uczennica Szkoły Podstawowej z Cieszyna Hanna Gonera zajęła w kategorii indywidualnej III miejsce.
W kategorii drużynowej SP z Cieszyna , którą reprezentowały Hanna Gonera i Julia Antoniak zajęła również III miejsce.

Gratulujemy!

"W każdej szkole są książkowe mole"

27 kwietnia w Szkole Podstawowej w Pawłowie uczennice klasy III: Zuzanna Kisińska, Hanna Olech, Natalia Wirth reprezentowały naszą szkołę w Międzygminnym Konkursie Czytelniczym „W każdej szkole są książkowe mole”. Jego celem było promowanie czytelnictwa wśród dzieci, wzbudzenie zainteresowania książką, a zadaniem było zapoznanie się z wybranymi legendami z Doliny Baryczy.  Dziewczynki już od kilku tygodni solidnie przygotowywały się realizacji podjętego wyzwania. Konkurs składał się z dwóch etapów. Pierwszy polegał na napisaniu odpowiedzi na pytania i narysowaniu ilustracji do treści, w drugim etapie musiały odpowiadać ustnie na wylosowane przez siebie pytania.
    Poziom konkursu był bardzo wysoki, wszyscy uczniowie mogli się pochwalić wiadomościami bogatymi w szczegóły. Rywalizacja była bardzo zacięta, a naszym uczniom należą się wielkie słowa uznania za podjęty trud.

Wyniki konkursu:

Natalia Wirth- I miejsce
Hanna Olech - wyróżnienie

Serdecznie gratulujemy!

"Żabie wesele w Mojej Woli"

Uczniowie klasy III przystąpili do konkursu w ramach Wyjątkowych Inicjatyw Edukacyjnych (WIE)  CIEKAWE MIEJSCA NASZEGO REGIONU „ CUDZE CHWALICIE, SWEGO NIE ZNACIE”. Jego celem była promocja Doliny Baryczy, poznanie ciekawych miejsc i legend tego regionu. Przygotowana inscenizacja pt."Żabie wesele w Mojej Woli" została opracowana na podstawie książki pt. "Grabkowe Bajanie z Doliny Baryczy" autorstwa Bożeny Hołubka. Opowiada historię Sośni i jej brata, żab moczarowych mieszkających w Gminie Sośnie. Pełne humoru sceny ukazują życie żab i ich przyjaciół z pobliskiej łąki i stawu w lesie.

Główną bohaterką jest żaba Sośnia oraz jej brat, który po wielu poszukiwaniach spotkał swoją wymarzoną żonę. Organizują wesele w Mojej Woli, aby rozsławić pałac baronowej, na które zapraszają zwierzęta: bociana, żaby, nietoperza, karpia, kozę, owcę, barana. Wszyscy doskonale się bawią i cieszą się szczęściem młodej pary.

Dzięki udziałowi w tym przedsięwzięciu dzieci wzbogaciły swoją wiedzę o życiu, zwyczajach zwierząt. Uczniowie nabrali pewności siebie, doskonalili umiejętności komunikacyjne, wykazali się kreatywnością w kontakcie z kamerą. Włożyli wiele pracy i wysiłku w przygotowanie inscenizacji, a w kostiumach przygotowanych przez rodziców wyglądały przepięknie.

Zapraszamy do odwiedzenia strony i obejrzenia filmu!

"Żabie wesele w Mojej Woli"

Kolejny sukces naszej uczennicy

10 kwietnia 2018 roku odbył się etap rejonowy XXII Konkursu Wiedzy o Wielkopolsce, w którym brała udział nasza reprezentantka, uczennica klasy IV, Wiktoria Reksa. Okazało się, że Wiktoria przygotowała się bardzo dobrze i zakwalifikowała się do etapu wojewódzkiego. Czeka ją jeszcze dalsza nauka, ale już teraz cieszymy się z sukcesu Wiktorii i liczymy na więcej.

Dnia 11 kwietnia 2018 roku został rozstrzygnięty konkurs z języka angielskiego w ramach projektu ”Students from Cieszyn and the Philosopher's Stone”. W kategorii klas I-III nagrodzono następujące osoby:

I miejsce ex aequo Natalia Wirth i Laura Antoniak

II miejsce Krzysztof Pyrka

III miejsce Kacper Maślak

W klasach IV-VIII poszczególne miejsca zdobyli:

I miejsce ex aequo Julia Antoniak, Natalia Michalewska oraz Bartosz Gąsiorek

II miejsce Hanna Gonera

III miejsce Roksana Strzelecka

Serdecznie gratulujemy wszystkim nagrodzonym.