Rok 2017/2018

Recytatorzy z Cieszyna są bezkonkurencyjni!

Rozstrzygnięcie Gminnego Konkursu Recytatorskiego dla uczniów SP w Cieszynie okazało się największym sukcesem w całej Gminie Sośnie. Sprawiło niesamowitą przyjemność zarówno dzieciom, nauczycielom jak i rodzicom.

01 lutego 2018 roku na 5 szkół nasi uczniowie z Cieszyna zdobyli najwyższe oceny, na którą składało się pięć kryteriów: dobór tekstów do możliwości percepcyjnych uczniów, interpretacja tekstu, kultura słowa, dykcja i ogólny wyraz artystyczny.

W kategorii klas I – III zdobyliśmy dwa I miejsca: Hanna Olech z kasy III i Patryk Pyrka z klasy III. Ich opiekunami jest pani mgr Marzena Siedlecka.

W kategorii klas IV – VII – I miejsce miała Julia Antoniak z klasy VII, a II miejsce – Natalia Michalewska z klasy VI. Uczennice przygotowała pani mgr Barbara Siedlecka. Okazało się, że każdy reprezentant SP w Cieszynie uzyskał najlepsze oceny jury w całej gminie.

Jesteśmy dumni z naszych recytatorów i mamy nadzieję, że będziemy mogli często podziwiać ich talenty, bo są niesamowite.