EDUKACJA PRZEZ SZACHY W SZKOLE

Nasza szkoła uczestniczy w Ogólnopolskim Projekcie Polskiego Związku Szachowego „EDUKACJA PRZEZ SZACHY W SZKOLE” akceptowanego przez Ministerstwo Edukacji Narodowej.

Wprowadzono nauczanie gry w szachy jako zajęcia obowiązkowe w edukacji wczesnoszkolnej. W roku szkolnym 2017/2018 programem objęta jest klasa I, w wymiarze 1 godziny tygodniowo. Doświadczenia w tym zakresie mogą zdobywać także zainteresowani uczniowie pozostałych klas podczas kółka szachowego.

Korzyści dla uczniów:

szachy mogą m. in.:

- poprawić koncentrację,

- zwiększyć cierpliwość i wytrwałość,

- rozwinąć zmysł twórczy, intuicję, pamięć oraz umiejętności analitycznego myślenia i podejmowania decyzji,

- stymulować kreatywność,

- nauczyć determinacji, motywacji, odpowiedzialności i sportowego zachowania.