KOMUNIKATY

WITAJ MAJ, 3 MAJ !...

 

     W tym roku obchodziliśmy 227 rocznicę uchwalenia Konstytucji 3 maja z 1791 roku jeszcze bardziej patriotycznie, gdyż chcieliśmy podkreślić wyjątkowy rok , czyli 100. rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości. Uczniowie biorący udział w uroczystości ubrani byli w stroje z epoki, żeby przybliżyć dramaturgię wydarzeń sprzed ponad dwustu lat. Rekonstrukcja była bardzo plastyczna, spodobała się społeczności szkolnej, a całość umocnił przemarsz przez wieś w stylowych strojach z biało-czerwonymi flagami. Uczniowie maszerując śpiewali pieśni mówiące o tym ważnym wydarzeniu i wznosili okrzyki „Witaj maj! Wiwat Konstytucja! Wiwat Kołłątaj!” Przemarsz wywołał zainteresowanie wśród mieszkańców Cieszyna.

Projekty

 80- w roku szkolnym 2016/2017 Szkoła realizuje innowację pedagogiczną „Książka oknem na świat”

 

 

Prowadzimy jawny rejestr zbiorów danych osobowych

 

 

8 -W roku szkolnym 2015/2016 Szkoła realizuje innowację pedagogiczną ,,Listy budują więzi"

 

 

530- W roku szkolnym 2014/2015

i 2015/2016 Szkoła realizuje innowację pedagogiczną  „Kultura słowa tarczą bezpieczeństwa”