Czytanie rozwija rozum młodzieży,

odmładza charakter starca, uszlachetnia w chwilach pomyślności,

daje pomoc i pocieszenie w przeciwnościach.

(Cycero)

Biblioteka naszej szkoły znajduje się na II piętrze

i jest dostępna dla uczniów, nauczycieli

i wszystkich pracowników szkoły

od wtorku do piątku w następujących godzinach:

CZYNNA

poniedziałek 10.50- 12.50

środa 12.00 – 14.00

czwartek 10.55- 11.55

W bibliotece uczniowie mogą wypożyczać książki i przygotowywać się do zajęć. Księgozbiór liczy 2030 woluminów. Wśród nowych pozycji są lektury, bajeczki dla najmłodszych czytelników, literatura piękna dla dzieci i młodzieży, encyklopedie a także literatura fachowa wzbogacająca warsztat pracy nauczycieli. Biblioteka szkolna jest współorganizatorem życia kulturalnego w naszej szkole. Niektóre z podejmowanych przez nią działań stały się tradycją szkoły. W bibliotece szkolnej organizowane są od sześciu lat konkursy czytelnicze dla klas I- III i IV- VI.