KOMUNIKATY

DBI 2019 „Dzień Bezpiecznego Internetu: Działajmy razem!”

Uczniowie klas I-VIII wezmą udział w wielu działaniach, których celem będzie zapoznanie z możliwościami i zagrożeniami, jakie daje internet. Poprzez zrealizowane inicjatywy uczniowie będą bezpieczniej i świadomiej korzystać z sieci.

Szkolne obchody DBI odbędą się poprzez realizację następujących zadań:

- na szkolnej stronie zostanie umieszczony baner i informacje o DBI,
- uczniowie klas I – VIII zostaną zapoznani ze stronami internetowymi, na których można szukać informacji i pomocy w razie niebezpiecznych sytuacji,

- uczniowie klas I- III wykonają dowolną techniką prace plastyczne na temat „Bezpiecznie korzystam z internetu”, które zostaną umieszczone na gazetkach w klasach,

- w klasach I –VIII zostaną przeprowadzone zajęcia edukacyjne z wykorzystaniem filmów i stron internetowych promujących bezpieczeństwo i kulturę zachowania w sieci,

- klasa IV opracuje znaczek "Bezpieczny komputer" (technika pracy dowolna),
-
klasa V i VI przygotuje hasła promujące bezpieczeństwo w internecie – wydruk format A4,

- klasa VII przygotuje apel poświęcony zagrożeniom płynącym z nadmiernego korzystania z internetu,
- klasa VIII przygotuje plakaty przedstawiające zalety i wady korzystania z sieci.

Wszystkie działania realizowane są pod hasłem „Dzień Bezpiecznego Internetu: Działajmy razem!”.