PORADY DLA RODZICÓW

• Renata Piątkowska "Opowiadania dla przedszkolaka" . Zbiór opowiadań dla dzieci, w których narratorem jest kilkuletni Tomek. Codzienne i niecodzienne zdarzenia widzimy jego oczami, a więc w sposób zwykle niedostępny dla dorosłych. Ciepłe, mądre  i dowcipne opowiadania, których lektura sprawi wiele przyjemności dzieciom i dorosłym. Książka jest bogato ilustrowana. "Ta książka pomoże Ci lepiej zrozumieć świat twojego dziecka, dowiedzieć się co czuje i kto mieszka w jego wyobraźni. Dziecku podpowie jak radzić sobie z trudnymi emocjami, lękiem, smutkiem, złością i jak czuć się bezpiecznie w świecie dorosłych. Te opowiadania mają ogromną moc terapeutyczna, a jednocześnie są zabawne, ciepłe i przykuwają uwagę przedszkolaka"  A. Lipska psycholog, trener PTPGr.

• Grzegorz Kasdepke - "Co to znaczy". Bohaterem książki jest Bartuś, dociekliwy i w dodatku bystrzak dzieciak, który wprawia  dorosłych w zakłopotanie trudnymi pytaniami. Kazde dotyczy innego związku frazeologicznego czy powiedzenia.

• Sempe Jean - Jacques "Mikołajek" . Książka , której bohaterem jest chłopiec, który ma wielu przyjaciół i mnóstwo energii do zabawy. I jak zwykle bywa ze świetnymi pomysłami małych chłopców, są zwykle powodem ich kłopotów. Książka polecana szczególnie chłopcom.

• Ewa Stadtmuller "Kraków i okolice" . Ta książka to atrakcyjny przewodnik turystyczny dla całej rodziny. W trakcie 10 czytelniczych spacerów po Krakowie poznajemy  historie związane z wybranymi zabytkami naszego miasta. Warto by stały się inspiracją do wyruszenia w miasto i poszukiwania miejsc, o których opowiada autorka .

• Agnieszka Frączek "Berek literek czyli psoty od A do Z" - Interesująca pozycja do nauki czytania i rozpoznawania liter. Ciekawe zabawy słowem, alfabetyczne akrobacje, żonglowanie słowem i znaczeniami. Teksty wierszyków są czasem z pogranicza absurdu, ale pozwalają w zabawny sposób osłuchać sie z dźwiękami polskiej mowy a także stwarzają okazje do ćwiczeń językowych.

• Grzegorz Kasdepke "Kacperiada. Opowiadania dla łobuzów i nie tylko" - to zbiór krótkich historyjek, jakie zdarzają się trzyosobowej raczej niestandardowej rodzince. Wszystkie opowiadania napisane są ze swadą i dużą dawką humoru z pozycji tatusia pięcioletniego Kacperka

• Grzegorz Kasdepke "Kacper z szuflady" - to druga część Kacperiady. Tym razem ojciec - pisarz opowiada o przygodach Kacpra w przedszkolu, rusza z synem w jedną z licznych podróży

• Joanna Krzyżanek " Dzieciaki z ulicy Tulipanowej czyli Prawa Małych i Dużych"- książka wyróżniona i doceniona przez Komitet Ochrony Praw Dziecka

• Joanna Krzyżanek "Dobre maniery Cecylki Krecelek czyli o tym, że wypada wiedzieć co wypada