Rok 2017/2018

DZIEŃ CHŁOPAKA - PRZEDSZKOLAKA

Każdy przedszkolak dobrze wie,

że, kiedy wrzesień kończy się,

od najmłodszego aż po starszaka,

wszyscy świętują DZIEŃ CHŁOPAKA.

Już w piątek 29 września 2017 roku w naszym przedszkolu wszystkie dziewczynki oraz panie pamiętały o tym szczególnym dniu dla chłopców dużych i małych. Od samego rana składały życzenia, wręczały upominki i odśpiewały ,,Sto lat”. Nie zabrakło wielu atrakcji tanecznych, sprawnościowych, smakowych. Jednak najwięcej radości sprawiła zabawa ,,Kto pierwszy założy kapelusz”. Z okazji ,, Dnia Chłopaka” nasi panowie otrzymali od dziewczynek ordery ,,Wesołego chłopaka” oraz kompozycje smakowo- kwiatowe, które zabrali do domów.

OGÓLNOPOLSKI DZIEŃ GŁOŚNEGO CZYTANIA

Święto to obchodzone jest 29 września.

Nasze przedszkole obchodziło ten wyjątkowy dzień już 28 września 2017 roku. Tego dnia przybył do nas zaproszony gość, Pani Basia Siedlecka, która nie tylko przeczytała nam jedno z opowiadań Marii Kownackiej pt. ,,Wesołe przedszkole” ale również opowiedziała o szkolnej bibliotece, do której nas zaprosiła.

Dzień Głośnego Czytania tradycyjnie rozpoczyna w naszym przedszkolu akcję: ,,Cała Polska czyta dzieciom”, na którą zapraszamy już dziś członków rodzin naszych przedszkolaków.

Czytanie dzieciom uczy je języka, rozwija pamięć, myślenie, wyobraźnię, przynosi wzorce dobrych zachowań, pomaga w budowaniu więzi, uczy odróżniania dobra od zła i jest szczególnie ważne w dzisiejszym świecie, więc apelujemyCZYTAJMY NASZYM DZIECIOM !!!!!

,,NIE MA ŚMIECI- SĄ SUROWCE!

W piątek 22 września nasze przedszkolaki aktywnie włączyły się w coroczną akcję SPRZĄTANIE ŚWIATA- POLSKA 2017 . Przy pomocy wiersza, ilustracji i odpowiednio przygotowanych pojemnikach przedszkolaki dokonały segregacji odpadów. Dzieci przypomniały sobie, jak ważna jest segregacja, co to takiego surowce i recykling! Wiedzą już dobrze o zbiórce zużytych baterii oraz przypomniały, że niektóre śmieci mogą nieść pomoc innym – np. nakrętki tak ochoczo zbierane przez dzieci w celach charytatywnych. Następnie wszystkie przedszkolaki zaopatrzone w niezbędne gumowe rękawiczki i worki, ruszyły w okolice przedszkola, by zmierzyć się ze znalezionymi tam odpadami. Wiemy, że takie zajęcia ekologii w przedszkolu oraz aktywne działania, uczą dzieci segregować odpady, a co za tym idzie dbać o środowisko i czystość naszej planety.

WESOŁY DZIEŃ PRZEDSZKOLAKA W NASZYM PRZEDSZKOLU

20 września – to dzień ważny dla wszystkich przedszkolaków w całej Polsce bowiem Sejm przyjął uchwałę ustanawiającą ten dzień Ogólnopolskim Dniem Przedszkolaka. Tego dnia, nasze dzieci zostały zaproszone do wspólnej zabawy, udziału w konkursach i prezentowania swoich marzeń przed innymi dziećmi, które w formie plastycznej przygotowały wcześniej w domu. Prace dzieci okazały się bardzo pomysłowe, kolorowe, kreatywne. Bardzo DZIĘKUJEMY RODZICOM za pomoc w ich przygotowaniu. Przedszkolaki również bardzo chętnie sprawdzały swoje umiejętności sprawnościowe, uczestniczyły w zabawach z wykorzystaniem klocków piankowych, chusty animacyjnej oraz zmagały się z balonami, które na koniec ozdobiły, zgodnie z własnymi pomysłami. Radość i śmiech naszych dzieci świadczyły o wspaniałej zabawie.
A przecież o to chodziło, o uśmiech dziecka. Z całą pewnością wszystkie dzieci zasłużyły na Medal Wesołego Przedszkolaka.

INAUGURACJA ROKU SPORTOWEGO 2017/2018

8 września 2017roku na terenie obiektu sportowo- rekreacyjnego ,,Orlik” odbyła się inauguracja roku sportowego z udziałem wszystkich uczniów Szkoły Podstawowej w Cieszynie oraz naszych przedszkolaków. Po przemarszu całej społeczności szkolnej i przedszkolnej oraz uroczystym rozpoczęciu przedszkolaki przystąpiły do rywalizacji na sportowo. Młodzi zawodnicy bardzo chętnie przystąpili do gier, zabaw i konkursu biegu. W tym dniu było dużo ruchu i śmiechu, na zakończenie wszystkie przedszkolaki dostały nagrody, niespodzianki oraz gromkie brawa. Pierwsze wyniki oraz sukcesy naszych przedszkolaków w konkurencji biegania przedstawiają się następująco:

5-6-latki > dziewczynki / chłopcy:

I miejsce- Zuzanna Walas, Wiktor Tacik

II miejsce- Lena Michalewska, Dawid Wojtkowski