Rok 2018/2019

 

OGÓLNOPOLSKI DZIEŃ GŁOŚNEGO CZYTANIA, 29 września ogłoszony

przez Polską Izbę Książki w 2001r.

 

     W piątek 28 września nasze przedszkolaki odwiedziła pani Barbara Siedlecka, nauczycielka języka polskiego i bibliotekarka ze Szkoły Podstawowej w Cieszynie. Zaproszony gość zapoznał przedszkolaków z autorem wierszy dla dzieci – Janem Brzechwą, który jest dzieciom wyjątkowo bliski jako autor polskich wierszy. Przedszkolaki miały okazję wysłuchać kolejnych wierszy ze zbioru pt. ,,Najpiękniejsze wiersze dla dzieci”. Spotkanie wzbudziło jeszcze większe zainteresowanie twórczością Jana Brzechwy, również zainteresowanie książką, a także wysłuchane utwory wzbogaciły słownictwo i pobudziły wyobraźnię dzieci. Na koniec pani bibliotekarka zaprosiła przedszkolaków do szkolnej biblioteki, którą odwiedzimy niebawem, aby poznać innych polskich autorów literatury dziecięcej. To było bardzo miłe spotkanie. DZIĘKUJEMY!

 

     W naszym przedszkolu akcja ,,CZYTANIA PRZEDSZKOLAKOM” rozpoczęła się już od początku września. Systematycznie odwiedzają naszych przedszkolaków absolwenci przedszkola – uczniowie Szkoły Podstawowej w Cieszynie. DZIĘKUJEMY!

ZACHĘCAMY I ZAPRASZAMY….. DO SYSTEMATYCZNEGO CZYTANIA DZIECIOM W DOMU I W PRZEDSZKOLU.

Projekty

 80- w roku szkolnym 2016/2017 Szkoła realizuje innowację pedagogiczną „Książka oknem na świat”

 

 

Prowadzimy jawny rejestr zbiorów danych osobowych

 

 

8 -W roku szkolnym 2015/2016 Szkoła realizuje innowację pedagogiczną ,,Listy budują więzi"

 

 

530- W roku szkolnym 2014/2015

i 2015/2016 Szkoła realizuje innowację pedagogiczną  „Kultura słowa tarczą bezpieczeństwa”