OGÓLNOPOLSKI DZIEŃ GŁOŚNEGO CZYTANIA, 29 września ogłoszony

przez Polską Izbę Książki w 2001r.

W piątek 28 września nasze przedszkolaki odwiedziła pani Barbara Siedlecka, nauczycielka języka polskiego i bibliotekarka ze Szkoły Podstawowej w Cieszynie. Zaproszony gość zapoznał przedszkolaków z autorem wierszy dla dzieci – Janem Brzechwą, który jest dzieciom wyjątkowo bliski jako autor polskich wierszy. Przedszkolaki miały okazję wysłuchać kolejnych wierszy ze zbioru pt. ,,Najpiękniejsze wiersze dla dzieci”. Spotkanie wzbudziło jeszcze większe zainteresowanie twórczością Jana Brzechwy, również zainteresowanie książką, a także wysłuchane utwory wzbogaciły słownictwo i pobudziły wyobraźnię dzieci. Na koniec pani bibliotekarka zaprosiła przedszkolaków do szkolnej biblioteki, którą odwiedzimy niebawem, aby poznać innych polskich autorów literatury dziecięcej. To było bardzo miłe spotkanie. DZIĘKUJEMY!

W naszym przedszkolu akcja ,,CZYTANIA PRZEDSZKOLAKOM” rozpoczęła się już od początku września. Systematycznie odwiedzają naszych przedszkolaków absolwenci przedszkola – uczniowie Szkoły Podstawowej w Cieszynie. DZIĘKUJEMY!

ZACHĘCAMY I ZAPRASZAMY….. DO SYSTEMATYCZNEGO CZYTANIA DZIECIOM W DOMU I W PRZEDSZKOLU.