Rok 2018/2019

 

OWOCOWE SMAKOŁYKI Z POLSKICH SADÓW I NIE TYLKO…

,,OWOCE ZJADAMY, O ZDROWIE SWE DBAMY!”

 

     O tym, jak ważne dla naszego organizmu i zdrowia jest spożywanie owoców i warzyw wiedzą nasze przedszkolaki i młodsi i starsi. W jadłospisie przedszkolnym zawsze o owocach pamiętają panie z kuchni. W minionym tygodniu dzieci poznały różnymi zmysłami owoce z naszych polskich sadów oraz owoce egzotyczne. Omawiana tematyka była również połączona z propagowaniem zdrowego odżywiania. W czwartek, obok owoców krajowych pojawiły się również owoce egzotyczne oraz warzywa. Przedszkolaki miały dużo pracy, każdy kroił owoce na kawałki oraz ostrożnie nadziewał na patyczki tworząc pyszne i zdrowe szaszłyki owocowe.

Po skończonej pracy… nastąpiła długo oczekiwana chwila …. Degustacja …. BYŁO PYSZNIE !!! ... również… RODZICOM SMAKOWAŁO !!!…. Dzieci wykazały się dużą wiedzą i zaangażowaniem w pracę. Nic nie zastąpi dawki witamin jak owoce i warzywa, w dodatku zrobione własnoręcznie. Liczymy, że tak organizowane sytuacje i zajęcia wpłyną na kształtowanie prawidłowych nawyków żywieniowych naszych wychowanków.

Projekty

 80- w roku szkolnym 2016/2017 Szkoła realizuje innowację pedagogiczną „Książka oknem na świat”

 

 

Prowadzimy jawny rejestr zbiorów danych osobowych

 

 

8 -W roku szkolnym 2015/2016 Szkoła realizuje innowację pedagogiczną ,,Listy budują więzi"

 

 

530- W roku szkolnym 2014/2015

i 2015/2016 Szkoła realizuje innowację pedagogiczną  „Kultura słowa tarczą bezpieczeństwa”