UROCZYSTE OBCHODY 100-LECIA ODZYSKANIA NIEPODLEGLOŚCI

W piątek 9 listopada 2018 r. w naszym przedszkolu obchodziliśmy Narodowe Święto Niepodległości. Z tej okazji zaprosiliśmy Rodziców, aby wspólnie świętować ten wyjątkowy dla całego kraju dzień.

Przedszkolaki przygotowały bogaty program artystyczny z recytacjami, tańcem, śpiewem i scenografią. Dumnie, przyjmując właściwą postawę odśpiewały też hymn Polski. Występy przedszkolaków, ich przygotowanie, postawa patriotyczna i artystyczny talent nagrodzony został gromkimi brawami. Następnie o godzinie 11:11 wspólnie z rodzicami spotkaliśmy się z całym gronem pedagogicznym, pracownikami administracji i obsługi szkolnej, uczniami szkoły oraz mieszkańcami Cieszyna aby aktywnie przyłączyć się do akcji Minister Edukacji Narodowej - ,,Rekord dla Niepodległej” i odśpiewać 4 zwrotki hymnu narodowego ,,Mazurka Dąbrowskiego”. Po południu uczestniczyliśmy w szczególnej uroczystości przygotowanej przez Szkołę Podstawową w 100. Rocznicę Odzyskania przez Polskę Niepodległości i 190. Rocznicę powstania obecnego budynku szkoły i istniejącego w nim przedszkola. Przedszkolaki przygotowując się do obchodów odzyskania niepodległości uczestniczyły w cyklu zajęć warsztatowych, poznając symbole narodowe – wykonały flagi Polski, godło Polski ,,Orzeł biały”, uczyły się piosenek patriotycznych oraz hymnu, uczestniczyły w seansie filmu animowanego ,,Polak Mały!” i filmie o Józefie Piłsudskim. W działania i warsztaty patriotyczne aktywnie włączyli się również rodzice angażując się w przygotowania uroczystości przedszkolnej i biorąc udział w proponowanych konkursach. Obchody Święta Niepodległości były dniami pełnymi radości, a dzięki udziałowi w tego typu uroczystościach kształtujemy w naszych dzieciach miłość i przywiązanie do ojczystego kraju, jego kultury i tradycji, kształtujemy pozytywne postawy i uczucia patriotyczne.

Jesteśmy szczególnie dumni z sukcesów naszych przedszkolaków biorących udział w konkursie literackim pt. ,,Marszałek Józef Piłsudski” organizowanym przez Zespół Szkół w Pawłowie, w którym III miejsce zdobyli: Michał Jędrzejak z mamą oraz Oliwia Dubiel z mamą- GRATULUJEMY!!!

BARDZO DZIĘKUJEMY MAMIE WERONIKI – PANI AGNIESZCE ZA PRZYGOTOWANIE PIĘKNYCH, BIAŁO- CZERWONYCH KOTYLIONÓW, KTÓRE DUMNIE MOGLIŚMY PREZENTOWAĆ NA UROCZYSTOŚCIACH. SERDECZNIE DZIĘKUJEMY!!!