Rok 2019/2020

Jasełka

17 grudnia dzieci z Przedszkola wystawiły Jasełka. Przedszkolaki w pięknych strojach doskonale wcieliły się w swoje role. Mali aktorzy z dużym zaangażowaniem wypowiadali swoje kwestie oraz prezentowali umiejętności wokalne.

Piękny występ wprowadził wszystkich w atmosferę Świąt Bożego Narodzenia.

Po przedstawieniu na dzieci czekała niespodzianka – odwiedził ich Święty Mikołaj, który obdarował prezentem każdego Przedszkolaka.

Na koniec dzieci wraz z rodzicami oraz zaproszonymi gośćmi udali się na poczęstunek przygotowany przez rodziców.

Dzień Górnika – odwiedziny PMG Wierzchowice

2 grudnia dzieci z Przedszkola na zaproszenie Górników z zakładu PMG Wierzchowice mogły poznać bliżej pracę górnika. Dzieci dowiedziały się, że górnik nie tylko zajmuje się wydobyciem węgla, ale również gazu ziemnego. Dzięki licznym ciekawym materiałom dydaktycznym Górnicy przybliżyli historię wydobycia węgla oraz gazu, jak powstaje oraz do czego w codziennym życiu potrzebne są te surowce. Podczas spotkania dzieci oglądały filmiki z programu „Być jak Ignacy”, którego celem jest popularyzacja polskiej nauki oraz pielęgnowanie pamięci o wybitnych, polskich naukowcach.

Andrzejkowe czary

Zgodnie ze starym ludowym zwyczajem w Przedszkolu odbyły się andrzejkowe wróżby. Każdy chciał się dowiedzieć czegoś o swojej bliskiej i dalekiej przyszłości. Dzieci brały udział m.in. w przekuwaniu szpilką papierowych serduszek, na odwrocie których były imiona dziewczynek i chłopców, ustawiania bucików oraz losowaniu swoich przyszłych zawodów z kapelusza wróżki. Przedszkolaki miały również okazję lać wosk przez dziurkę od klucza, a z powstałych odlewów mogły odczytać swoją przyszłość. Wróżby były przeplatane tańcami oraz zabawą przy muzyce. Był również czas na słodki poczęstunek!

Co roku 25 listopada dzieci na całym świecie obchodzą Dzień Pluszowego Misia.

Przedszkolaki wyjątkowo świętowanie rozpoczęli już 22 listopada. Tego dnia dzieci przyniosły do Przedszkola swoje ulubione pluszowe misie, a niektóre dzieci  przygotowały nawet misiowe sweterki. Dzieci w trakcie zajęć miały okazję poznać  historię pluszowego misia  oraz poznały piosenki o ulubionej przytulance.

W tym dniu został rozstrzygnięty również konkurs plastyczny pt. „Mój Przyjaciel Miś”. Jury przyznało nagrody za I-III miejsce w dwóch kategoriach wiekowych (3-4 latki oraz 5-6 latki). Gratulujemy zwycięzcom i dziękujemy wszystkim dzieciom za udział w konkursie!

Dziękujemy Pani Dyrektor Barbarze Nowak za odwiedziny i przeczytanie Przedszkolakom bajki pt. „Makary zbyt łakomy niedźwiadek”. Dzieci uważnie słuchały i chętnie brały udział w rozmowie na temat treści bajki.

Urodziny Marchewki

4 października wspólnie świętowaliśmy Urodziny Marchewki. W tym dniu Przedszkolaki przyszły ubrane na pomarańczowo. Dzieci brały udział w licznych zabawach i grach. Na zakończenie wszystkie dzieci mogły spróbować świeżo wyciśniętego soku z marchewki z dodatkiem różnych owoców.