Do końca roku szkolnego

WITAJ MAJ 3 MAJ…

Bardzo uroczyście obchodziliśmy w tym roku szkolnym 222 rocznicę uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Grupa uczniów wraz z paniami B. Siedlecką, M. Bystrzyńską i A. Maryniak przygotowała piękną akademię patriotyczną, która skierowana została nie tylko do społeczności uczniowskiej, ale do mieszkańców wiosek Cieszyna, Dobrzeca i Konradowa. Zamysłem było wystąpienie przed budynkiem Szkoły dnia 3 maja, ale pogoda pokrzyżowała nasze plany. Jednak wszyscy mogli obejrzeć to patriotyczne przedstawienie w kościele po mszy św. Uczniowie ubrani w stroje wprowadzające w epokę stanisławowską wzruszyli zebranych mieszkańców pięknym przekazem słownym i muzycznym. O stronę muzyczną zadbała pani dyrektor B. Nowak.