Apel „Bezpieczne ferie zimowe”

Dnia 11.01.2019 r. odbył się w naszej szkole apel pod hasłem „Bezpieczne ferie zimowe”, przygotowany przez uczniów klas I-IV. Dzieci z klasy IV przypomniały o zasadach bezpiecznego poruszania się na drodze i noszenia odblasków, natomiast uczniowie klasy II i III zaprezentowali bardzo długą listę niebezpiecznych sytuacji, jakie mogą się zdarzyć podczas beztroskiego spędzania czasu wolnego w czasie ferii zimowych. Odnosiły się one do zabaw na śniegu, zachowania w pobliżu dróg, ulic, na stokach i lodowiskach. Na apelu poruszono też temat ograniczonego zaufania w kontaktach z nieznajomymi. Występ uczniów uatrakcyjniły piosenki w wykonaniu kolegów i koleżanek z klasy I i IV.
   Mamy nadzieję, że dzięki naszym radom wszyscy dobrze odpoczną i bezpiecznie wrócą z zimowego wypoczynku.

KONKURS PIOSENKI BOŻONARODZENIOWEJ

05 grudnia 2018 roku odbył się VII Międzyszkolny Konkurs Angielskiej i Niemieckiej Piosenki Bożonarodzeniowej w Sośniach. W tym wydarzeniu naszą szkołę reprezentowały: Amelia Dziabas oraz Zuzanna Kisińska. Dźwięki kolęd i piosenek świątecznych wprowadziły nas w piękny czas Świąt Bożego Narodzenia, które będziemy obchodzić już niedługo. Jednak z tego dnia zapamiętamy nie tylko radosny nastrój, ale również zadowolenie na twarzach naszych wokalistek, które zdobyły Wyróżnienie oraz III miejsce w kategorii klas IV-VII. Serdecznie gratulujemy.

POMOGLIŚMY ZWIERZĘTOM ZE SCHRONISKA

W listopadzie 2018 roku zakończyliśmy akcję zbiórki karm i produktów niezbędnych zwierzętom w schronisku w Wysocku Wielkim. Inicjatorką akcji była Julia Antoniak, która zachęcała innych uczniów do pomocy porzuconym i bezdomnym psom i kotom.
Dziękujemy za udział w akcji.

SUKCESY NASZYCH UCZNIÓW

Dnia 04 grudnia został rozstrzygnięty konkurs plastyczny dla uczniów klas I-III z terenu południowej Wielkopolski ”Mój wymarzony zawód”. Spośród 650 nadesłanych prac wyłoniono 71 laureatów, w których gronie znaleźli się uczniowie naszej szkoły: Michał Nowak- uczeń klasy I oraz Laura Antoniak- uczennica klasy II. Dnia 10 grudnia w Ośrodku Doskonalenia Nauczycieli w Kaliszu odbyła się uroczysta gala, na której z rąk organizatorów konkursu Pani Marzeny Wodzińskiej- członka Zarządu Województwa Wielkopolskiego oraz Pani Magdaleny Sekury -Nowickiej – Dyrektora Centrum Wsparcia Rzemiosła, Kształcenia Dualnego i Zawodowego w Kaliszu nasi uczniowie otrzymali dyplomy z wyróżnieniem  i nagrody. Serdecznie gratulujemy naszym laureatom, a także dziękujemy pozostałym uczniom naszej szkoły, który przystąpili do konkursu.

Konkurs „Mistrz Ortografii”

W ubiegły czwartek 06 grudnia 2018 roku w Odolanowie odbył się XIX Rejonowy Konkurs Ortograficzny dla uczniów klas 6 - 8 szkół podstawowych o tytuł „MISTRZA ORTOGRAFII”.

Naszą szkołę reprezentowały uczennice, które w trakcie szkolnych eliminacji najlepiej poradziły sobie z polską ortografią. Były to Julia Antoniak i Kinga Chromińska z klasy VIII oraz Natalia Michalewska z klasy VII.

Tytułu nie udało się zdobyć, ale wyróżnienie otrzymała Julia Antoniak.

Serdecznie gratulujemy.