Ślubowanie i Dzień Nauczyciela

Dnia 16 października 2018 r. o godz. 11.00 obchodziliśmy w naszej szkole pasowanie uczniów klasy I i Dzień Nauczyciela. W uroczystości brali udział dyrektor pani Barbara Nowak, Wójt Gminy Sośnie pan Stanisław Budzik, Dyrektor CUW pani Arleta Zadka, pracownicy Urzędu Gminy, Przewodniczący Rady Rodziców pan Krystian Pyrka, radni Cieszyna, przedstawiciel firmy wykonującej termomodernizację szkoły, rodzice i uczniowie.
Samorząd Uczniowski przygotował autorski program artystyczny bogaty w scenki z życie szkoły, piosenki i wiersze. Po ślubowaniu na ucznia i czytelnika dzieci otrzymały pamiątkowe dyplomy i prezenty od pana Wójta i Księdza Proboszcza. Należy również podkreślić, iż tego dnia obchodziliśmy 40 rocznicę wyboru kardynała Karola Wojtyły na papieża. Z tej okazji wszyscy zaśpiewaliśmy „Barkę”, ulubioną pieśń Jana Pawła II.

Podczas akademii odbyło się podsumowanie remontu naszej szkoły. Pani Dyrektor Barbara Nowak podziękowała Władzom naszej Gminy za projekt i firmie pana Wiesława Lendy za przeprowadzenie termomodernizacji.
Na ręce Wójta Gminy Sośnie, Dyrektora CUW i przedstawiciela firmy wykonującej termomodernizację pani Jolanty Lenda, Dyrektor szkoły wręczyła upominek- zdjęcie naszego wyremontowanego budynku.
Uroczystość zakończyła się wspólnym poczęstunkiem gości, rodziców, dzieci i nauczycieli.