Rok 2019/2020

DBI 2020

Dzień Bezpiecznego Internetu: Działajmy razem!”

Nasza szkoła po raz kolejny włącza się do tej ogólnopolskiej akcji, podczas której zachęcamy wszystkich do aktywnego uczestnictwa we współtworzeniu twórczego i bezpiecznego środowiska online. Wszyscy powinniśmy angażować się w promowanie pozytywnych zastosowań internetu, promocję tolerancji oraz tworzenie kultury zrozumienia.

Szkolne obchody DBI odbędą się poprzez realizację następujących zadań:

- na szkolnej stronie zostanie umieszczony baner i informacje o DBI;

- lekcje informatyki – w każdej klasie zostaną przeprowadzone lekcje z wykorzystaniem scenariuszy ze strony www.dbi.pl, oraz filmy animowane Krasnoludki 2.0 , które pokazują wybrane zagrożenia, z jakimi mogą się zetknąć  wszyscy korzystający z nowoczesnych technologii;
- l
ekcje wychowawcze – zostaną przeprowadzone dwie lekcje dotyczące tematyki DBI, każda z klas stworzy swój kodeks zasad bezpieczeństwa w sieci, który posłuży do utworzenia Szkolnych Zasad Bezpieczeństwa w Internecie;
-  klasy I-VIII  przygotują klasowe plakaty informacyjne na temat:
Wyloguj się i żyj w realu!”- klasa VIII,
Jak zachować się, gdy w Internecie dzieje się coś złego?”- klasy VII-IV,

- „Nie ufaj osobom poznanym w sieci!”, - klasy I-III,
- k
lasa VII przygotuje prezentację multimedialną pod tytułem „Historia gier komputerowych”;
|- podczas uroczystego apelu wszyscy uczniowie ubrani będą w niebiesko- pomarańczowych barwach;

- podsumowaniem obchodów będzie apel, podczas którego uczniowie z klasy VII i V zaprezentują scenki poruszające tematykę bezpieczeństwa i kultury w sieci.

Mamy nadzieję, że poprzez organizację szkolnych inicjatyw na rzecz bezpieczeństwa uczniów, każdy z nich zrozumie, że ponosi odpowiedzialność za to, co robi w internecie i w jaki sposób z niego korzysta.

Genealogia i inne zawiłości rodzinne

W naszej szkole uczniowie klas VI – VIII realizują projekt CDEW pt: „Historie rodzin wielkopolskich”. Aby poprawnie przygotować drzewo genealogiczne wybranej przez nas rodziny Schroederów, 08 stycznia 2020 roku zaprosiliśmy do siebie historyka i archiwistę panią Anetę Franc. Autorka książki „Wojna nie była kobietą” zajmuje się również genealogią rodzin. Gościnnie towarzyszyli nam uczniowie z opiekunem ze Szkoły Podstawowej w Granowcu.

Na początku zajęć pani Aneta przedstawiła prezentację multimedialną na temat rodziny Schroederów. Następie uczniowie poznali sposoby zapisywania informacji na drzewie genealogicznym i techniki jego tworzenia. Kolejnym etapem było czytanie kopii aktów urodzenia z początku XX wieku.

Na końcu spotkania można było otrzymać autograf i dedykację od autorki książki.

„Najpiękniejsza Kartka Bożonarodzeniowa”

W dniu 18 grudnia 2019 roku został rozstrzygnięty konkurs plastyczny zatytułowany „Najpiękniejsza Kartka Bożonarodzeniowa”. Uczniowie przygotowali niezwykłe kartki świąteczne, wśród których jury wybrało te najbardziej wyjątkowe.

I miejsce zajęła: Kornelia Tacik

II miejsce: Zuzanna Walas

III miejsce Olga Olech oraz Lena Michalewska

Wyróżnienia otrzymali:

Weronika Kałuża

Hanna Olech

Nikola Gębarowska

Wiktoria Sijka

Dawid Wojtkowski

Gratulujemy nagrodzonym oraz dziękujemy za udział w konkursie.

Ortografii się nie damy!

27 listopada 2019 roku w naszej szkole odbył się szkolny etap XX Rejonowego Konkursu Ortograficznego dla uczniów klas 6 – 8 szkół podstawowych o tytuł ”MISTRZA ORTOGRAFII”. Wzięło w nim udział 7 uczniów klas VI – VIII.

Najlepiej z dyktowanym tekstem poradziły sobie: Natalia Michalewska, Weronika Kałuża oraz Andrzelika Górecka. 12 grudnia 2019 roku cała trójka reprezentowała naszą szkołę na etapie rejonowym w Odolanowie. Jesteśmy bardzo dumni, ponieważ Natalia Michalewska zdobyła III miejsce.

Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

GMINNY KONKURS PIOSENKI

Dnia 05 grudnia 2019 roku odbył się VII Międzyszkolny Konkurs Angielskiej
i Niemieckiej Piosenki Bożonarodzeniowej zorganizowany przez Zespół Szkół w Sośniach. Spośród wielu wykonawców nasze uczennice zajęły czołowe miejsca:

III miejsce w kategorii klas I-III dla Majki Malickiej i Kornelii Tacik;

Wyróżnienie w kategorii klas IV-VIII dla Zuzanny Kisińskiej i Wiktorii Rusinek.

Serdecznie gratulujemy oraz cieszymy się z sukcesów naszych uczniów!