Rok 2019/2020

WYJĄTKOWE PODZIĘKOWANIA

Jest nam bardzo miło poinformować, że otrzymaliśmy podziękowania od samej Królowej Elżbiety II za kartki z życzeniami urodzinowymi, które wykonaliśmy w ramach innowacji pedagogicznej ”English is everywhere”. Uczniowie dołożyli wszelkich starań przygotowując je własnoręcznie. Po raz kolejny okazało się, że praca, zaangażowanie i chęci popłacają.

Czytanie Narodowe na Orliku

Uczniowie SP im. Marii i Lecha Kaczyńskich w Cieszynie drugi raz wzięli udział w akcji Narodowego Czytania. Tym razem pan Prezydent Andrzej Duda z Małżonką wybrali do czytania osiem polskich nowel.

Spotkanie dzieci przy czytaniu zostało zorganizowane w piątek 06 września 2019 roku na Orliku w Cieszynie tak, aby wszystkie dzieci miały możliwość uczestniczenia w tym szczególnym przedsięwzięciu. Uczniowie klasy V przeczytali nowelę Bolesława Prusa pod tytułem „Katarynka”, która znalazła się w kanonie lektur szkoły podstawowej.

Akcja Czytania Narodowego zdecydowanie łączy Polaków, buduje tożsamość narodową i to właśnie należy przekazywać dzieciom.

UROCZYSTE ROZPOCZĘCIE ROKU SZKOLNEGO 2019/2020

02 września 2019 roku uczniowie Zespołu Szkół w Cieszynie rozpoczęli kolejny  rok szkolny. Spotkanie ze szkołą poprzedziła Msza Święta w Kościele Parafialnym pw. Św. Michała Archanioła. W inauguracji nowego roku szkolnego uczestniczyli uczniowie klas I-VIII, grono pedagogiczne, dyrekcja szkoły, rodzice oraz zaproszeni goście.

Pani Dyrektor powitała gości, rodziców i  uczniów, szczególnie pierwszoklasistów, życząc wszystkim wielu osiągnięć i sukcesów w nowym roku szkolnym oraz satysfakcji ze zdobywania nowej wiedzy i umiejętności. Przypomniała o zasadach bezpieczeństwa w szkole oraz w drodze do i ze szkoły. Uczniowie klasy pierwszej otrzymali upominki zakupione przez Radę Rodziców.

W dalszej części uroczystości uczniowie przedstawili część artystyczną, wspominając wakacje i z uśmiechem witając nowy rok szkolny. Minutą ciszy oraz wspomnieniami o bohaterach uczciliśmy 80 rocznicę wybuchu II wojny światowej. Na zakończenie odśpiewaliśmy hymn szkoły.