Rok 2019/2020

 

SPEKTAKL NAUKOWY „CYRK FIZYCZNY”

NA UNIWERSYTECIE WROCŁAWSKIM

 

    Dnia 29.10.2019 r. uczniowie klas VII i VIII szkół podstawowych w Granowcu i w Cieszynie uczestniczyli w spektaklu  naukowym „Cyrk Fizyczny – Elektryczno-magnetyczne zabawy fizyczne” organizowanym w ramach Dolnośląskiego Festiwalu Naukowego. Pokaz odbywał się  na wydziale Fizyki i Astronomii Uniwersytetu Wrocławskiego. Celem zajęć połączonych z wykładem, prowadzonych przez dr B. Strzelczyka oraz mgr. A. Rokosa, było demonstrowanie doświadczeń z fizyki dotyczących m.in. elektryzowania, oddziaływania ładunków elektrycznych, pola elektrycznego, przewodników i izolatorów, zjawisk elektrycznych w otaczającej nas rzeczywistości,  magnetyzmu.

Uczniowie dowiedzieli się wielu ciekawych informacji, dotyczących elektryczności wokół nas i oddziaływań elektromagnetycznych. Prezentowane przez pracowników instytutu eksperymenty fizyczne były efektowne, zabawne i zaskakujące. Naelektryzowane piłeczki przyciągały i odpychały się, a naelektryzowane włosy stawały dęba. Wygenerowana przez maszynę elektrostatyczną iskra elektryczna przypominała wyładowania burzowe.

Uczniowie mieli możliwość uczestniczenia w niektórych doświadczeniach, za co byli nagradzani drobnymi upominkami. Dla większości było to niesamowite i ciekawe przeżycie.

Mamy nadzieję, że pokaz będzie bodźcem do rozwijania zainteresowań i poszerzania wiedzy z fizyki oraz zachęci młodych badaczy do samodzielnego eksperymentowania.

 

Projekty

 80- w roku szkolnym 2016/2017 Szkoła realizuje innowację pedagogiczną „Książka oknem na świat”

 

 

Prowadzimy jawny rejestr zbiorów danych osobowych

 

 

8 -W roku szkolnym 2015/2016 Szkoła realizuje innowację pedagogiczną ,,Listy budują więzi"

 

 

530- W roku szkolnym 2014/2015

i 2015/2016 Szkoła realizuje innowację pedagogiczną  „Kultura słowa tarczą bezpieczeństwa”